Znajdź nas na Facebook
Facebook
telefon(+48) 91 395 15 00 fax(+48) 91 395 15 01 pocztabiuro@bamor.pl

polska wersja wersja niemiecka

Ostatnie realizacje:
kontenery biurowe producent szczecin kontenery biurowe szczecin kontenery boiskowe szczecin kontenery magazynowe szczecin kontenery mieszkalne szczecin kontenery piłkarskie szczecin kontenery producent szczecin kontenery sanitarne szczecin kontenery socjalne szczecin kontenery sportowe szczecin kontenery szatniowe szczecin kontenery szczecin kontenery techniczne szczecin kontenery zachodniopomorskie producent kontenerów szczecin produkcja kontenerów szczecin świetlice kontenerowe szczecin zaplecza piłkarskie szczecin

Gdzie znajdują zastosowanie kontenery socjalne?

Styczeń 3, 2022

Kontenery socjalne to gotowe mobilne budynki o niewielkich wymiarach, których wnętrza można dopasować do określonych potrzeb. Najczęściej wykorzystuje się je jako szatnie pracownicze, ale można w nich również zorganizować łazienkę, a nawet przytulne mieszkanie. Można je stosować pojedynczo albo zestawiać ze sobą, tworząc w ten sposób większą przestrzeń funkcjonalną.

Zazwyczaj kojarzą nam się z placem budowy, ponieważ to właśnie tam najczęściej możemy je zobaczyć. Inwestorzy budowlani wynajmują lub kupują kontenery socjalne z myślą o swoich pracownikach, którzy mają w nich zaaranżowane szatnie, łazienki, a czasem wygodne mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni zaoszczędzić czas na codziennych dojazdach do miejsca pracy i powrotach do domu. Pracownicy budowlani mogą zatem na co dzień mieszkać bardzo daleko od placu budowy, a kontenery socjalne umożliwiają im wygodne i sprawne wykonywanie służbowych obowiązków niezależnie od umiejscowienia danej inwestycji. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kontenerom socjalnym oraz ich zastosowaniom!

Czym charakteryzują się kontenery socjalne?

Kontenery socjalne są wykonane z wytrzymałej i odpornej na działanie czynników zewnętrznych stali. To właśnie z tego materiału wyprodukowane są ramy konstrukcyjne, a także ściany, drzwi i złącza kontenerów. Aby wnętrze zapewniało odpowiedni komfort termiczny, kontenery socjalne są ocieplone specjalną izolacją cieplną, której grubość waha się najczęściej pomiędzy 8 a 10 cm. Poza tym wnętrza takich kontenerów są wykończone powlekanymi płytami wiórowymi (ściany) oraz wykładziną PCV (podłogi).

Wyposażenie każdego kontenera produkowanego przez naszą firmę jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta. Nasze kontenery socjalne posiadają instalację elektryczną, ogrzewanie (gazowe albo elektryczne), solidne okna PCV, mogą mieć również zainstalowane rolety zewnętrzne, klimatyzację, a nawet meble.

Do czego są wykorzystywane kontenery socjalne?

Kontenery socjalne najczęściej są wykorzystywane jako szatnie robotnicze i łazienki, w których pracownicy mogą odświeżyć się po ciężkim dniu pracy. Równie często aranżowane są w nich mobilne mieszkania dla pracowników budowlanych, którzy dzięki nim nie muszą marnować codziennie cennego czasu na dojazdy do miejsca pracy. Można w nich zorganizować biuro sprzedaży umiejscowione w bliskim sąsiedztwie placu budowy. Sprawdzają się również podczas imprez plenerowych, kiedy potrzebne są tymczasowe pomieszczenia. Coraz częściej są także wykorzystywane w roli mieszkań zastępczych dla osób, które straciły własne cztery kąty na skutek nieszczęśliwych wypadków (np. pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych). Coraz więcej gmin w naszym kraju decyduje się na zakup kontenerów socjalnych, które służą jako mieszkania socjalne, do których przenoszone są osoby mające problemy z terminowym regulowaniem czynszu. Mogą pełnić funkcję szatni dla drużyny sportowej, w której znajdują się zarówno szafki na ubrania, jak i komfortowe bloki sanitarne z prysznicami, ustępami WC i umywalkami. To doskonała propozycja dla gmin, które pragną zapewnić maksymalną wygodę użytkownikom stawianych przez nie na swoim terenie boisk lub innych obiektów sportowych. Tego rodzaju kontenery to także idealny sposób na szybkie i stosunkowo niedrogie rozbudowanie przedszkola czy szkoły. Wiele placówek oświatowych decyduje się na dostawienie na swoim terenie odpowiednio wyposażonych kontenerów, dzięki którym znacząco powiększona zostaje przestrzeń potrzebna do nauki dla uczniów.

Jak widać, kontenery socjalne znajdują w dzisiejszym świecie bardzo wiele różnorodnych zastosowań!

Wróć

Ładowanie Widgetu Facebook...

© 2006-2021 BAMOR Sp. z o.o.
ul. Jedności Narodowej 21, 72-315 RESKO, woj. zachodniopomorskie
tel.
(+48) 91 395 15 00, fax. (+48) 91 395 15 01, e-mail: biuro@bamor.pl
wersja polskaniemiecka wersja