Znajdź nas na Facebook
Facebook
telefon(+48) 91 395 15 00 fax(+48) 91 395 15 01 pocztabiuro@bamor.pl

polska wersja wersja niemiecka

Ostatnie realizacje:
kontenery biurowe producent szczecin kontenery biurowe szczecin kontenery boiskowe szczecin kontenery magazynowe szczecin kontenery mieszkalne szczecin kontenery piłkarskie szczecin kontenery producent szczecin kontenery sanitarne szczecin kontenery socjalne szczecin kontenery sportowe szczecin kontenery szatniowe szczecin kontenery szczecin kontenery techniczne szczecin kontenery zachodniopomorskie producent kontenerów szczecin produkcja kontenerów szczecin świetlice kontenerowe szczecin zaplecza piłkarskie szczecin

Jak budowane są kontenery socjalne?

Styczeń 7, 2022

Chyba wszyscy dobrze wiemy, ile obecnie kosztować nas może wybudowanie budynku, bez względu na to, do czego miałby on być przeznaczony. I nie mówimy tu tylko o kosztach finansowych czy materialnych, ale także o tym, ile czasu i przysłowiowych nerwów taka budowa może nas kosztować.

Właśnie z tego powodu coraz częściej sięgamy po kontenery, które aktualnie mogą być spersonalizowane w taki sposób, aby pełnić rolę różnego rodzaju pomieszczeń, a nawet całych budynków. Wielką zaletą zabudowań kontenerowych jest to, że mogą one mieć zarówno formę stacjonarną, jak i przenośną. Ogólnie mówiąc, w zabudowie kontenerowej bardzo dużo rzeczy uzależnionych jest tylko od konkretnych potrzeb oraz możliwości wykonania – a te są naprawdę duże. Zastanówmy się dzisiaj przez chwilę nad tym, jak budowane są kontenery socjalne i czym w ogóle one są!

Zalety konstrukcji kontenerowych

Wspomnieliśmy już trochę o zaletach czy wręcz - w niektórych wypadkach - nawet wyższości zabudowy kontenerowej nad murowanymi budynkami. Warto jednak zastanowić się jakie zalety mają konstrukcję tego typu.

Podkreślić trzeba raz jeszcze niesamowity fakt mobilności kontenerów użytkowych. Tyczy się to zarówno tego, że kontener taki możemy dowieźć i wykorzystywać praktycznie wszędzie i przez nieokreślony bliżej czas, ale także w razie potrzeby przemieścić go w każde inne miejsce i to znajdujące się na tym samym placu, jak i w zupełnie innej okolicy. To niewątpliwie cecha, której nie posiadają żadne murowane budynki.

Inna sprawa to możliwość dostosowania kontenerów do naszych potrzeb i to nie tylko w fazie ich projektowania, ale nawet wtedy, gdy nagle pojawi się potrzeba przesunięcia drzwi, okien czy zmiany ich wielkości. Pod tę zaletę możemy podciągnąć również możliwość przyszłościowej rozbudowy już istniejącego kontenera i to właściwie na każdej jego płaszczyźnie.

Kolejna rzecz, na którą warto jeszcze zwrócić uwagę, to szybka i bezproblemowa naprawa takich konstrukcji w momencie, gdy pojawi się jakieś uszkodzenie. Wykonanie samego zabudowania takiego typu pozwala bezproblemowo usunąć nawet pozornie duże uszkodzenia czy usterki.

Kontenery socjalne – czym są?

Warto teraz wyjaśnić czym są kontenery socjalne, omówieniem których chcemy się dzisiaj zająć. Krótko mówiąc, są to pomieszczenia, których celem jest zabezpieczenie i zapewnienie warunków sanitarno-socjalnych pracowników podczas wykonywania przez nich pracy w terenie. Jak się okazuje, według przepisów prawa to pracodawca jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom pomieszczenie socjalne. Jednoznacznie reguluje to rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pomieszczenia takie mogą pełnić rolę szatni, umywalni, pomieszczenia z natryskami, ustępu, palarni, jadalni, pomieszczenia do wypoczynku, pomieszczenia do ogrzewania się pracowników, a także do prania, odkażania, suszenia czy odpylania odzieży roboczej lub ochronnej. Co ciekawe, przepisy określają także dokładne wytyczne, które dotyczą wyposażenia takich miejsc oraz warunków klimatycznych, które miałyby w nich panować.

Kontenery socjalne – jak są budowane?

Mówiąc o samej budowie kontenerów socjalnych, to warto rozdzielić ten temat na dwie części, czyli część techniczną oraz tę związaną z ich wyposażeniem. Pierwsza sprawa wiąże się z samym wykonaniem takiego typu kontenerów. Ogólnie, konstrukcje takie budowane są w oparciu o stalowy szkielet czy też ramę, które to są obudowywane różnego rodzaju materiałem. Jego wybór związany jest z tym, czy kontener ma być dodatkowo docieplony czy też nie. Podczas budowy takiego kontenera socjalnego bierze się też pod uwagę jego kształt, wymiary czy ilość otworów, które ma on posiadać.

Druga sprawa, jak zaznaczyliśmy, wiąże się z konkretnym wyposażeniem takiego kontenera. Przeznaczenie socjalne jest bardzo zróżnicowane, zatem sam kontener podczas budowy uzbrajany jest w różne podłączenia, dodatkowe wentylacje czy jeszcze inne systemy wymagane przy konkretnym zastosowaniu. Wnętrze kontenera socjalnego może być także podzielone na pomieszczenia czy też zawierać konkretne wyposażenie dodatkowe. Wszystko jest sprawą indywidualną i jest określane podczas zamawiania kontenerów socjalnych.

Wróć

Ładowanie Widgetu Facebook...

© 2006-2021 BAMOR Sp. z o.o.
ul. Jedności Narodowej 21, 72-315 RESKO, woj. zachodniopomorskie
tel.
(+48) 91 395 15 00, fax. (+48) 91 395 15 01, e-mail: biuro@bamor.pl
wersja polskaniemiecka wersja